POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KUJAWSKO-POMORSKIE
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
KUJAWSKO-POMORSKIE
 
Aktualności

Archiwum

Kandydaci do Europarlamentu

02-03-2014
W sobotę 1 marca 2014 r. w sali kongresowej Opery Nova w Bydgoszczy odbyła się Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego związana z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.
     Wśród 250 jej uczestników było 18 przedstawicieli powiatowej organizacji PSL w Nakle nad Notecią na czele z prezesem ZG i ZP PSL, wiceprezesem ZW PSL Tomaszem Miłowskim, wiceprezesem ZP PSL w Nakle i prezesem ZG PSL w Kcyni Anną Borkowską, prezesami gminnymi PSL: w Sadkach - Krzysztofem Łukaszewiczem, w Mroczy - Henrykiem Kimberem i w Szubinie - Tomaszem Wachowiakiem.
Kandydatami PSL w Eurowyborach są:
1. Eugeniusz Kłopotek - Poseł na Sejm RP
2. Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
3.
Krzysztof Baranowski - Starosta Powiatu Lipnowskiego
4. Andrzej Pietrowski - Dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta Torunia
5. Edyta Zakrzewska - Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy
6. Ewa Kierzkowska - Wicemarszałek Sejmu RP w latach 2008-2011
7. Andrzej Owczarz - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu
8. Magdalena Wichrowska - Dyrektor Ośrodka Szkolenia Zawodowego we Włocławku
9. Dariusz Kurzawa - Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
10. Zbigniew Sosnowski - Poseł na Sejm RP, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Bydgoszczy

     Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Zbigniew Sosnowski w swoim wystąpieniu mówił m.in. o znaczeniu jedności i integracji całego województwa i jego najważniejszych ośrodków zarówno Bydgoszczy jak i Torunia, o konieczności zrównoważonego rozwoju całego regionu, o niezmiennej nazwie i filozofii prawie 120 letniego Stronnictwa, o tym, że PSL nie gra tanim populizmem, ale z sukcesem proponuje konkrety, choćby dodatkowe środki na drogi lokalne z jednoczesnym konstytucyjnym zapisem o państwowej własności polskich lasów czy przywrócenie zlikwidowanych sądów rejonowych.
     Lider listy Eugeniusz Kłopotek wskazał 5 przesłań dotyczących Unii Europejskiej. Mniej egoizmu, a więcej solidaryzmu we Wspólnocie, Europa ojczyzn, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, walka z przeregulowanym prawodawstwem i sprawiedliwy podział środków unijnych zapewniający zrównoważony rozwój całej Europy.
     Goście Konwencji, zaprzyjaźnieni z PSL znani aktorzy Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski, w kontekście wyborów europejskich podkreślili jak wielką rolę ma " wybór dobrego ziarna do siewu".

Zarząd Powiatowy PSL
w Nakle nad Notecią